Ile mogą nas kosztować strony internetowe?

strony internetowe
strony internetowe

Dzisiaj bardzo ważną część promocji każdej firmy stanowią witryny internetowe. Promocja w sieci jest bowiem stosunkowo tania, a do tego może przynieść nam ogromne korzyści. Wiadomo przecież, że z sieci korzysta teraz bardzo dużo ludzi. Jest to ogromny rynek. Mając stronę czy na przykład sklep internetowy nasza firma może mieć zasięg krajowy, a nawet i wychodzący poza granice naszego kraju. Wystarczy stworzyć tylko inną wersję językową, dopasować ceny w innej walucie i ustalić odpowiedni koszt wysyłki naszych produktów dostępnych w sklepie. Ważne jest jednak także to, że strona po prostu bardzo dobrze świadczy o naszej firmie. Każdy klient widząc taką witrynę od razu uważa nas za bardziej konkretnych i po prostu wartościowych. Ile witryna może nas kosztować?Tak naprawdę strony internetowe nie wymagają ponoszenie ogromnych kosztów. To co wydamy na stworzenie takiej witryny może nam się szybko zwrócić w postaci szybkiego napływu nowych klientów, a więc zwiększenia swoich obrotów. To jaki jest cennik wykonania strony to bardzo trudna do określenia sprawa. Chodzi bowiem o to, że cena wykonania dla nas takiej strony zależy do wielu czynników. Wydamy na ten cel od tysiąca do nawet kilku albo i kilkudziesięciu tysięcy złotych. Określenie tej kwoty będzie możliwe dopiero po kontakcie z osobą, która ma dla nas zrobić taki projekt.

Jest to jednak koszt jednorazowy. Strony internetowe buduje się tylko raz. Przez pewien okres czasu na pewno za darmo dostaniemy możliwość jej aktualizacji. Późniejsza zmiana wyglądu strony zależy już tylko i wyłącznie od naszych potrzeb, ale nie trzeba tego przecież robić zbyt często.

strony internetowe to jednak także domena i hosting. Obie te rzeczy zazwyczaj wykupuje się na rok i po roku abonament trzeba odnowić. Cena hostingu zależna jest od stopnia zaawansowania naszej strony. Im większy portal tym lepszy hosting musi być, ale rocznie nie powinniśmy zapłacić więcej jak kilkaset złotych. Domena, a właściwie jej odnowienie na rok, to koszt około 100zł, naturalnie w zależności od tego jaką domenę sobie wybierzemy.